Osmani: Janë siguruar gjithsej 55 aparate për frymëmarrje

loading...

Zv/kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani në konferencën e sotme për shtyp informio se Sekretariati për Çështje Evropiane ka përgatitur lista për nevojat e Klinikave dhe Institucioneve si pasojë e pandemisë së virusit korona dhe të njëjtat do t`i dorëzohen donatorëve të huaj.Për Klinikën Infektive janë kërkuar rreth 89 artikuj për situatë ku numri i të infektuarve me covid-19 do të arrinte 2.000 pacientë.

“Deri më tani siguruar 25 respiratorë nga fondet norvrgjeze të siguruara nga UNOPS, të cilët për momentin ndodhen në depo në Turqi, dhe po bisedojmë për mënyrën e transportit deri në Shkup për shkak të vështirësive për transportin tokësor. Kemi siguruar edhe 30 respiratorë nga fondet e BE-së, këto respiratorë për momentin janë në Kinë, po sigurojmë detajet si ti transportojmë në Shkup”-tha mes tjerash Osmani, duke shtuar se kërkesa e

.

loading...

Të ngjajshme

Rasti i parë me koronavirus në Suharekë, Muharremaj merr disa masa

shprehja

Gjendja e jashtëzakonshme, Mickoski: Pushteti përqendrohet në duart e një njeriu

shprehja

​Shqipëria pezulloi lundrimet me Italinë e veriut

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë