5.7 C
Skopje
December 11, 2019
Informacione Vendi

Osmani: Po realizohet edhe një premtim i kryeministrit Zaev, më 28 Nëntor hapim kufirin Bellanoc-Stançiq!

“Të nderuar qytetarë, po realizohen premtimet e kryeministrit Zoran Zaev për lehtësim të lëvizjes së lirë të qytetarëve. Dua të ju njoftoj se tani janë kryer gjitha përgatitjet dhe vendkalimi kufitar Bellanoc-Stançiq solemnisht do të hapet më 28 Nëntor. Kjo është më tepër meritë e qytetarëve se sa e politikanëve, sepse ne si ekzekutiv vetëm realizojmë obligimet që kemi. Hapja e këtij vendkalimi do të gjallërojë këtë pjesë të vendit tonë por edhe pjesën kosovarе që graviton këtu. Në hapjen solemne kemi ftuar mysafir të shumtë, ju ftoj edhe juve si qytetarë të jeni pjesë e kësaj ngjarje”, tha Hadi Osmani nga LSDM-ja.(Lajmpress)

Artikuj të ngajshëm

BDI-ja diskuton dokumentet strategjike programore në prag të kongresit

shprehja

Grubi: Absurde është të diskutosh me tre maqedonas të drejtën e dhënë nga Zoti për të folur shqip

shprehja

Apel për ndihmë/ Vëllezërit 10 dhe 13 vjeç kanë nevojë për shërim

shprehja