July 27, 2021
Portali Shprehja

Osmani: Propozimi i VMRO-së për rezolutë ndaj Bullgarisë, për pikë politike!

Nga Bashkimi Demokratik për Integrim iniciativën e VMRO-DPMNE-së për rezolutë ndaj Bullgarisë e shohin si tentim për të fituar pikë politike në prag të zgjedhje lokale. Bujar Osmani në një deklaratë për Alsat tha se deputetët e BDI-së nuk do ta mbështesin këtë rezolutë.

Nuk është serioze që interesat shtetërore të vendosen në funksion të zgjedhjeve. Dëmton interesat shtetërore dhe të gjithë qytetarëve”, tha mes tjerash Osmani.

.

Të Ngjajshme

Në “Tabanoc”, për hyrje në vend pritet rreth 30 minuta

admin

Shkupjani arrestohet në Strugë, kapet me drogë

admin

Rezoluta e VMRO-së për negociatat me Bullgarinë do të miratohet me emrin e ri kushtetues

admin

Leave a Comment