18.8 C
Skopje
August 25, 2019
Informacione Vendi

Osmani tregon se si po funksionon koalicioni qeveritar

Fatmir Besimi eshte kuadër të cilin do e kishte deshiruar cdo institucion ekonomiko- finansiar perfshi ketu edhe Banka popullore por kjo eshte çeshtje e ekspertizes se tij profesionale e jo e kombinimeve partiako politike. Kështu thotë zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani, ndërsa mohon të ketë marrëveshje me LSDM-në për ndërrimin postesh, konkretisht emërimin e ish-ministrit Fatmir Besimi në postin e guvernatorit, ndërsa guvernatorja e BPMV në vendin e ministres së Financave.”E para, partnerët e koalicionit nuk funkcionojne me kushtezime por me marreveshje të ndërsjella dhe e dyta: demantojme se eshte biseduar ndonjehere me cilin do per kombinime te tilla. Fatmir Besimi eshte kuadër të cilin do e kishte deshiruar cdo institucion ekonomiko- finansiar perfshi ketu edhe Banka popullore por kjo eshte çeshtje e ekspertizes se tij profesionale e jo e kombinimeve partiako politike”, thotë për KOHA, Osmani.

Artikuj të ngajshëm

Kaos i madh në rrugën Prishtinë -Pejë, 10 aksidente e shumë të lënduar

shprehja

Haradinaj takon Zaevin, e quan mik të mirë

shprehja

Albin Kurti tregon për herë të parë si e njohu gruan norvegjeze

shprehja