May 23, 2022
Portali Shprehja

Ovrebo e pranon gabimin pas 13 vitesh: Po, duhej të kisha dhënë një penallti në Chelsea-Barcelona

Sot është një ditë kur kujtohet një nga golat më të rëndësishëm në historinë e Barcelonës: ‘Iniestazo’. Sot, e premte, 6 maj, shënohet 13-vjetori i asaj ndeshjeje të famshme dhe të paharrueshme mes katalanasve kundër Chelsea në “Stamford Bridge”, ditën kur një gjuajtje e Iniesta nga buza e zonës siguroi finalen e Ligës së Kampionëve për “culés”.

Ishte një lojë shumë e diskutueshme, me arbitrin Tom Henning Ovrebo në syrin e ciklonit të anglezëve. “Jam i sigurt se fundi i ndeshjes do të ishte më i lehtë për ne si gjyqtarë nëse ai gol nuk do të ishte shënuar.

Tact Watches

Chelsea do të kishte arritur në finale dhe tifozët e tij do të kishin shkuar në pijetore dhe do të kishin thënë: ne duhet të kishim ndoshta dy ose tri penallti në favor…, por kjo nuk ka rëndësi sonte, sepse arritëm në finale, – siguroi ai në një deklaratë për “Daily Mail”.

– Nuk mendoj se tifozët e Chelsea kanë të drejtë kur tregojnë katër nga pesë penalltitë, por mendoj se të gjithë ata që e njohin futbollin dhe rregullat e lojës e dinë që një penallti duhet të ishte dhënë, – vazhdon Ovrebo, duke iu referuar njërës prej tyre.

– Kjo ndodhte, sidomos para VAR-it. Ndonjëherë nuk jepej një penallti, ndonjëherë një karton të kuq ose kursenit një vendim vendimtar. Dhe mendoj se të gjithë ata që marrin vesh nga futbollin e dinë se duhej akorduar një penallti.

Njerëzit mund të spekulojnë vetë se cila duhej të ishte penalltia. Unë nuk do t’u jap një përgjigje të saktë”.

.

Të Ngjajshme

“Çfarë do të më kishte thënë Mino?”, Ibrahimovic: Të vjedhim sa më shumë të mundemi

admin

Barcelona e mbyll me humbje, gafë e pabesueshme nga Traore (Pamjet)

admin

“Do të luaj me fituesin e Championsit”, ylli arrin marrëveshjen me Real-in dhe Liverpool-in

admin

Leave a Comment