July 27, 2021
Portali Shprehja

Pa tender! Bechtel Enka do të ndërtoj autostradat e Korridorit 8 dhe 10

Opozita dhe pushteti në Kuvend arritën marrëveshje që pa procedurë tenderimi me kontratë direkte konzorciumi Bechtel Enka t’i ndërtoj autostradat nga Korridori 8 dhe 10. Propozimi është parashtruar nga një grup i deputetëve dhe ka marrë dritë të gjelbër në Komisionin për Financim dhe Buxhet dhe do të dërgohet për miratim në seancë plenare.

.

Të Ngjajshme

Zaev: Data e zgjedhjeve lokale mbetet 17 tetori

admin

Filipçe: Pika e vaksinimit “Boris Trajkovski” do të mbyllet

admin

Filipçe: Deri në fund të gushtit do jenë vaksinuar 500 mijë qytetarë me të dyja dozat

admin

Leave a Comment