November 28, 2022
Portali Shprehja

Pak pikë dhe shumë gola të pësuar në transfertë; këto janë numrat që e dënojnë Interin

Ecuria e Interit ndaj skuadrave të mëdha në Serie A nuk është tashmë një rastësi. Mbrëmë në Torino Inzaghi humbi ndeshjen e tij të pestë nga pesë të tilla kundër skuadrave të renditura më lart. Shumë për të shpresuar te titulli. Në fakt, -11 pikët aktuale krahasuar me Napolin kryesues, edhe me 25 ndeshje për t’u luajtur, duken shumë, si një “gur varri” mbi shpresat e yllit të dytë të zikaltërve.

Çfarë ndodh me Skriniar dhe shokët e tij në ndeshjet e mëdha nuk është e qartë, por deri më tani ata kanë vetëm humbje: 3-1 në Romë kundër Lazios, 3-2 në derbin e shtëpisë kundër kuqezinjve, 3-1 në Udine, 2-1 me Romën dhe 2-0 ndaj Juventusit. Shumë për të folur për rastësi.

Dhe të mendosh që sezonin e kaluar skuadra e Inzaghit nuk e pati këtë problem, pasi në prill, pikërisht në fushën e bardhezinjve, u rinis duke fituar 1-0 falë një penalltie të Calhanoglu. Në edicionin 2022-2023 ecuria ndaj skuadrave në anën e sipërme të renditjes është shumë e ndryshme. Nuk është ngushëllues as kualifikimi në 16-she të Champions League.

Në kampionat problemi është real dhe u rëndua nga nokauti ndaj një Juventusi të shkatërruar nga dëmtimet. Problemi tjetër i madh për Inzaghin është ai i rrjetave pasive: tashmë janë 19 në 13 javë kampionati. Për shembull, sezonin e kaluar ishin 32 në të gjithë kampionatin. Por nga këta 19 gola, bëjnë përshtypje 16 të shënuar jashtë shtëpisë, ku Interi ka mbrojtjen më të keqe të turneut.

Deri më tani, Spezia (15), Cremonese (13), Bologna (13) dhe Monza (13) kanë dalë gjithashtu më mirë. Me këto shifra është e pamundur të mendosh t’i bashkohesh luftës për titullin. Trajneri Inzaghi kishte theksuar në konferencën për shtyp në prag se goli ​​si mysafir ishte një problem për t’u zgjidhur, por 2-0 ndaj Juves dëshmon se ka shumë punë për të bërë në Pinetina.

Dhe, pas ndeshjes së mesjavës të së mërkurës kundër Bologna, është transferta në Bergamo, që sigurisht nuk do të jetë shëtitje në park. Inzaghi ka ndërprerë një seri prej katër suksesesh në Serie A dhe mbi të gjitha tani ka një paraqitje larg asaj që pritej në fillim të sezonit. Pikët e fituara jashtë shtëpisë deri më tani kanë qenë vetëm 9 nga 21 përkundrejt të tjerëve: Napoli (19/21), Atalanta (16/18), Roma (16/21), Lazio (14/18), Milani (11/18) dhe Udinese (18/11).

.

Të Ngjajshme

Zenit-Spartak Moskë: përleshje shokuese e pakontrollueshme! Goditje, grushta dhe 6 të përjashtuar | VIDEO

admin

Luis Enrique preket në konferencë kur e pyesin për vajzën: “Mendojmë se si do të jetonte çdo ditë…”

admin

“Tani po shijojmë sërish Botërorin, kush zbriti nga autobusi le të ngjitet…”

admin

Leave a Comment