May 23, 2022
Portali Shprehja

“Pakti i Mossulmimit”? FSV Frankfurt dhe Elversberg “nuk luajnë” 12 minuta. Motivi (PAMJET)

Skena të çuditshme në ndeshjen e Regionalliga Südwest (kategoria e 4-të gjermane) midis FSV Frankfurt dhe SV Elversberg – miqte e mbajnë topin për 12 minutat e fundit pasi rezultati 1-1 siguron promovimin e Elversberg ndërsa Frankfurt shmang rënien!

Pas epërsisë së qartë të SG Sonnenhof Großaspach në ndeshjen paralele kundër SSV Ulm, dy skuadrat me sa duket ranë dakord për një “pakt mossulmimi” në dymbëdhjetë minutat e fundit me rezultatin 1:1.

Tact Watches

Elversberg e mbante topin vetëm në mesfushen e saj, Frankfurt nuk sulmoi dhe kujtimet e turpit të Gijonit në Kupën e Botës 1982 u zgjuan. “Ju mund ta krahasoni këtë,” pranoi trajneri i SVE Horst Steffen në Saarländischer Rundfunk dhe u përpoq të justifikohej:

“Ne thamë se nuk po merrnim më ndonjë rrezik të madh. Nëse Frankfurt do të na kishte sulmuar, do të ishim detyruar të shkonim më lart. Fusha luajti. Ata nuk e bënë këtë. Kështu që me të vërtetë dukej sikur ta hidhnin topin përreth dhe të prisnin fishkëllimën e fundit.”

Ishte thjesht një çështje për të siguruar objektivin sezonal të ngjitjes në kategorinë e tretë. Saarlanders nuk mund të përjashtohen më nga SSV Ulm falë gol diferencës dukshëm më të mirë me një epërsi prej tre pikësh.

Frankfurt e dorëzoi barazimin për të qëndruar pothuajse me siguri në kategori, Großaspach është pothuajse i sigurt që do të bjerë nga kategoria për shkak të diferencës më të keqe të golave ​​me tre pikë prapa FSV Frankfurt.

VIDEO

.

Të Ngjajshme

“Çfarë do të më kishte thënë Mino?”, Ibrahimovic: Të vjedhim sa më shumë të mundemi

admin

Barcelona e mbyll me humbje, gafë e pabesueshme nga Traore (Pamjet)

admin

“Do të luaj me fituesin e Championsit”, ylli arrin marrëveshjen me Real-in dhe Liverpool-in

admin

Leave a Comment