August 16, 2022
Portali Shprehja

Palermo, dorëhiqen trajneri dhe drejtori sportiv

Pak javë para fillimit të kampionatit, klubit italian i duhet të përballet me diçka vërtet të papritur siç është dorëheqja e trajnerit Baldini dhe drejtorit sportiv Kastanjini. Ky i fundit kishte provuar një ndërmjetësim, i cili megjithatë nuk dha rezultatet e pritura dhe për pasojë vendosi të ndiqte trajnerin me të cilin është i lidhur ngushtë.

Njoftimi zyrtar i klubit siçilian

“Palermo njofton se ata kanë pranuar sonte me ngurrim dorëheqjet e papritura të drejtorit sportv Renzo Kastagnini dhe trajnerit Silvio Baldini. Klubi dëshiron të falënderojë Kastagnini dhe Baldini për punën e tyre dhe t’u urojë atyre gjithë të mirat për të ardhmen. Klubi tashmë po punon për ta zbatuar. Një strukturë e re teknike që mund të përgatitet për startin e kampionatit të Serisë B. Një njoftim i mëtejshëm do të mbërrijë në ditët në vijim”./albeu.com

.

Të Ngjajshme

Nga e enjtja rikthehet vapa, priten të arriten temperatura mbi 40 gradë

Çfarë mund të ndodhë nëse ndaloni së ngrëni plotësisht vezët?

“Zhvishen si në evente sheikësh”, stilistja e njohur kritikon moderatoret shqiptare

Leave a Comment