December 3, 2022
Portali Shprehja

Palmeiras refuzon ofertën e bujshme nga PSG dhe “ndez” ankandin me Chelsea-n për talentin 16 vjeçar!

Sipas ESPN, Palmeiras ka marrë këtë të premte (11) një propozim prej 45 milionë eurosh nga Paris Saint-Germain për sulmuesin Endrick. Sipas burimeve, Palmeiras e  refuzoi menjëherë ofertën për atletin 16-vjeçar.

Në një takim me stafin e lojtarit, PSG njoftoi se do të rrisë oferten në 60 milionë euro,  që është pikërisht vlera e pagesës së largimit të lojtarit. Megjithatë, sipas ESPN, Chelsea ndjek gjithçka nga afër dhe premton të përputhet me 60 milionë eurot për të qenë në garë me PSG-në.

Njerëz të afërt me Endrick thonë se vendimi përfundimtar për të ardhmen e tij, pasi të gjithë të interesuarit të kenë paraqitur propozimet e tyre, do t’i mbetet lojtarit. Për momentin preferenca e sportistit është për Chelsean, pasi do të donte të luante në Premier League kur të largohej nga futbolli brazilian.

Këtë të premte, rastësisht, një raport i lojtarit të The Times tregoi se blutë kanë “ndihmë” nga mbrojtësi Thiago Silva në prapaskenë për të bindur lojtarin e Palmeiras që të shkojë në Stamford Bridge.

Në Evropë, Real Madrid dhe Barcelona janë gjithashtu të interesuar për të pasur sulmuesin dhe duhet të lëvizin prapa skenës në ditët në vijim, në mënyrë që të mos mbeten prapa në garë.

Vlen të kujtojmë se Endrick është 16 vjeç dhe mund të shkojë në Evropë vetëm në vitin 2024, kur të mbushë 18 vjeç. Kontrata e tij me Alviverde është deri në vitin 2025, me një dënim lirimi prej 60 milionë eurosh (331.63 milionë R$). Që nga debutimi si profesionist, ai ka shënuar 3 gola dhe ka dhënë 1 asist në 6 ndeshje, duke marrë pjesë në pushtimin e kampionatit brazilian.

.

Të Ngjajshme

Cavani i xhindosur pas eliminimit të Uruguait nga Kupa e Botës: ia nxjerr inatin monitorit të VAR (PAMJET)

admin

U tha se iu rebelua trajnerit Santos, Cristiano Ronaldo reagon publikisht! “Gënjeshtër, ja me cilin e kisha…”

admin

Shaqiri plas shishen në tokë, donte të luante 90 minuta ndaj Serbisë – FOTOT

admin

Leave a Comment