September 27, 2022
Portali Shprehja

(PAMJET) A ishte penallti kontakti Davies-Dembele?

Bayern Munich ka mposhtur edhe Barcelonën në duelin e dytë në grupet e Champions League. Bavarezët ia dolën me rezultatin 2-0, në një ndeshje me dy tablo. Barcelona kishte disa mundësi të mira shënimi në pjesën e parë, me Pedri, Lewandowski e Raphinha, por nuk ia dolën dot. Polaku i vetëm me Neuer goditi mbi tra.

Bayern pati vetëm një rast me Sabitzer, kurse pjesën e dytë e nisi në mënyrë fantastike, duke shënuar me kokë me anë të Lucas Hernandez. Më pas Sane shënoi edhe golin e dytë, ndërsa Barcelona nuk reagoi dot dhe doli pa pikë.

Por, ka nje episod ne pjesen e pare qe beri zhurme. Arbitri nuk hezitoi aspak dhe beri me shenje se nuk kishte asgje. Nje kontakt brenda zone mes Davis dhe Dembele, qe ne fakt fut kemben dhe tenton ta vjedhe…

VIDEO E EPISODIT

.

Të Ngjajshme

Pavard zbulon demonët dhe frikën, futbollin përtej fushës: “Të fitosh para nuk do të thotë të jesh i lumtur”

admin

NATIONS | Italia hesht Budapestin dhe shkon në “final four”. Gjermania dhe Anglia, 6 gola dhe paqe (PAMJET)

admin

Konfirmohet prognoza e dhimbshme! Interi humbet “asin” e ekipit në muajin më të ngjeshur

admin

Leave a Comment