December 8, 2022
Portali Shprehja

Pamjet në rrjetet sociale japin indikacione se çanta e lënë në stol ka qenë shkaku i shpërthimit

Një shpërthim ka ndodhur të dielën pasdite në sheshin Istikam të Stambollit ku mbetën gjashtë persona të vrarë dhe 53 të lënduar.

Ndonëse ende nuk ka diçka të konfirmuar nga autoritetet turke, raportimet gjerësisht në rrjetet sociale pretendojnë se burimi i këtij shpërthimi mund të jetë një çantë e lënë në një stol të sheshit.

Kujdes pamje të rënda!

Në anën tjetër, presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se ka sinjale se shpërthimi mund të ketë qenë akt terrorist.

Kujdes pamje të rënda!

Erdogan gjithashtu deklaroi se vëzhgimet e para tregojnë se një grua ka pasur rol në incidentin e së dielës.

Pamjet e shpërndara në Twitter tregojnë momentin kur ndodhi ky shpërthim vdekjeprurës.

 

 

.

Të Ngjajshme

Si fitoi një lojë falas 9 miliardë dollarë?

Kur pastroni tualetin, harroni KËTË VEND, dhe pikërisht këtu është burimi i baktereve

Teknika kineze e prodhimit të çajit në listën e thesareve jomateriale të UNESCO-s

Leave a Comment