February 1, 2023
Portali Shprehja

Paolo Maldini jep njoftimin e madh mbi dy yjet e ekipit kuqezi! “Kemi nisur nga viti 2019 dhe tani…”

I intervistuar në Mediaset nga Claudio Raimondi, drejtori teknik i Milanit, Paolo Maldini foli për ambiciet e klubit: “Milani ambicioz në të gjitha garat? Po, absolutisht po!”. Për De Ketelaere: “Ai është një lojtar 21-vjeçar, i ri me një kontratë 5-vjeçare dhe për të cilin është bërë një projekt afatgjatë. Nuk mund të mendoni se një ndeshje e Kupës së Italisë në janar është zgjidhja e fundit.

Unë mendoj se kjo është e gabuar, duhet të jemi të balancuar. E kemi parë shumë herë dhe mendoj se çështja Tonali ka mësuar shumë. Duhet të presim për këta lojtarë të rinj që ende duhet të gjejnë diçka ndryshe nga ajo që kishte më parë për të shkuar në Milano.

Për merkaton dhe linjën e qëndrueshmërisë: “Ne nuk devijojmë nga kjo linjë sepse i kemi dhënë vetes një drejtim të qëndrueshëm. Ndihemi konkurrues, jemi kampionë në fuqi, kemi ende katër gara për të luajtur dhe për këtë arsye nuk do të bëjmë investime të mëdha dhe në merkaton e transferimeve të dimrit nuk do të bëjmë asgjë.

Për një nënshkrim të mundshëm ne porte: “Jo, ne kemi besim te Tatarusanu që ka luajtur ndeshje të shkëlqyera, kemi Miranten dhe kemi nënshkruar me Vazquez. Nuk ka asnjë operacion tjetër në horizont.

Java vendimtare për Bennacer: “Absolutisht po, mendoj se do ta bëjmë në 24-36 orët e ardhshme” Për Leao: “Ne po flasim, ka video thirrje dhe nuk duhet domosdoshmërisht të takohemi personalisht. Do të përpiqemi të arrijmë një zgjidhje. Duket se të dy palët e duan dhe tani ne duam të përpiqemi të jemi në gjendje te arrijme akord ashtu si kete një vit e gjysmë të fundit ku shumë gjëra kanë ndodhur.

Vullneti ynë është aty dhe ai i lojtarit duket se ekziston. Këtë vit jemi fokusuar në rinovimin e bazës sonë të lojtarëve, të ndërtuar me merkaton e parë te transferimeve të vitit 2019 dhe praktikisht të gjithë kanë rinovuar. Duhet thënë se të gjithë ata që kanë dashur të rinovojnë janë rinovuar”.

.

Të Ngjajshme

Magjistari i Marokut, driblime alla play station duke çuar majtas dhe djathtas mbrojtësin para golit! Luis Enrique e kishte parashikuar (PAMJET)

admin

UEFA ka ligje të caktuara, Chelsea ka shpenzuar thuajse 400 mln euro por në Champions duhet t’i përgjysmojë!

admin

Numri “1” i futbollit spanjoll sulmon Premier League: “Doping financiar, do vijë momenti që…”

admin

Leave a Comment