March 29, 2023
Portali Shprehja

“Parc de Princes” mbulon me vërshëllima Leo Messi-n dhe ovacione Mbappe! Në tribunë ka edhe një “ters” (PAMJET)

Ishte paralajmeruar dhe ashtu ndodhi… Tifozët e Paris Saint-Germain (PSG) i bene Lionel Messi-t një pritje armiqësore ndërsa e pritën Kylian Mbappe me nje ovacion te ngrohtë përpara ndeshjes së tyre në Ligue 1 kundër Stade Rennes në Parc des Princes.

Argjentinasi është kthyer në një armik publik në sytë e ultrasve që nga dalja e klubit parizian nga UEFA Champions League. Që kur ai iu bashkua klubit në vitin 2021, ata janë eliminuar dy herë nga raundi i 16-të.

Ekziston një ide e përhapur se Messi është indiferent ndaj suksesit të klubit të tij. Kjo ka bërë që ultrasit t’i bëjnë një pritje të dobët. Për më tepër, kjo pritje e tille perseritet dhe negociatat per rinovimin qe nuk ka ardhur ende ndikojne jo pak…

Nga ana tjetër, Mbappe ka qenë në formë fenomenale këtë sezon. Ai ka shënuar 31 gola dhe ka dhënë tetë asistime në 32 ndeshje deri më tani këtë sezon. Megjithatë, superylli francez është qendra e projektit të klubit. Ai mbetet një i preferuar i tifozëve pavarësisht largimit të klubit.

Trajneri i PSG-së, Christophe Galtier, megjithatë, vuri veton ndaj vendimit për të sulmuar lojtarët, siç tha ai përpara ndeshjes kundër Stade Rennes (përmes RMC Sport): “Për çfarë arsye? Sezoni i kaluar është sezoni i kaluar. (…) Nuk ka arsye për të fishkëllyer lojtarët, ata dhanë maksimumin. Ne u eliminuam sepse Bayern Munich erdhi në formë shumë më të mirë se ne në këtë përballje të dyfishtë”.

Nderkohe, ne tribune eshte shfaqur edhe Kim Kardashian me femijet e saj. Duket si nje mallkim ne fakt, sepse pikerisht Kim ka qene e pranishme ne Emirates Stadium ne mesjave kur Arsenali u eliminua nga Sporting Lisbona ne Europa League… PSG ka pesuar dy gola nga Rennes…

 

.

Të Ngjajshme

Arteta i thurr elozhe: Ky është lojtari kyç i Arsenal këtë sezon, po na jep titullin

admin

Inter, Onana “kyç” portën në Europë e zbulon objektivin: Dua të fitoj… gjithçka

admin

Nuk përmbahet më babai i Ansu Fati: Po të ishte në dorën time, do ta largoja nga Barça. Djali meriton shumë më tepër

admin

Leave a Comment