October 2, 2022
Portali Shprehja

Parfumi më i shtrenjtë në botë kushton më shumë se një milion dollarë

Parfumi Shumukh është shpallur më i shtrenjti në botë, shkruan Wealthy Gorilla. Për një shishe duhet të ndani 1.29 milionë dollarë.

Është futur në Librin e Rekordeve Guinness si parfumi, shishja e të cilit ka më shumë diamante në botë, 3500 për të qenë të saktë. Ajo u krijua nga Asghar Adam Ali, pronari i Nabeel Parfumes. Ajo u prezantua për herë të parë në vitin 2019 në Hotel Armani në Dubai.

Shumukh gjithashtu ka perla, 2,5 kg ar 18 karat dhe 5,9 kg argjend të pastër. U deshën 490 përpjekje për të gjetur aromën ideale. Aroma e tij zgjat më shumë se 12 orë pasi e keni aplikuar në lëkurë. Nëse e aplikoni në pëlhurë, mund të zgjasë deri në 20 ditë. Parfumi është unisex.

.

Të Ngjajshme

Gjendet trupi i 22 vjeçarit nga Kumanova

Shqipëri/ Energji në kohë krize nga termocentrale lundruese

LSDM: Nëse Mickoski është i sinqertë, le t’i japë fund bllokadës në Kuvend

admin

Leave a Comment