August 2, 2021
Portali Shprehja

Partitë shqiptare kundër rezolutës së VMRO-DPMNE-së

Partitë shqiptare të përfaqësuara në Kuvend, BDI, ASH dhe AA deklarohen kundër rezolutës së VMRO-DPMNE-së për përcaktimin e vijave të kuqe ndaj gjuhës dhe identitetit në negociata për anëtarësim në BE.

BDI vlerëson se asnjë dokument që cenon hapërimin drejt BE-së nuk gjen mbështetjen e këtij subjekti, ndërsa opozita shqiptare konsideron se rezoluta duhet plotësuar dhe e njëjta duhet të garantoj se nuk cenon anëtarësimin ne BE dhe prishjen e raporteve të mira ndërfqinjësore.

.

Të Ngjajshme

Moti me diell dhe i nxehtë, temperatura deri në 43 gradë

admin

Tërmet në Maqedoninë e Veriut

admin

ASH-AAA: Zaev e Ahmeti ia kanë kaluar Gruevskit për blerjen e veturave luksoze

admin

Leave a Comment