September 29, 2022
Portali Shprehja

Pas asistimit, Granit Xhaka shënon golin e parë në Ligën Premier këtë sezon

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka ka shënuar golin e parë në Ligën Premier në sezonin 2022/23, duke tundur rrjetën në ndeshjen ndaj Leicester Cityt.

Xhaka e ka nisur në mënyrë brilante ndeshjen e parë të sezonit para tifozëve të Arsenalit apo më saktë në stadiumin Emirates.

Pas asistimit tek goli i parë i ndeshjes për Gabriel Jesus, Xhaka ka shënuar edhe golin e tij të parë personal këtë sezon.

Djaloshi nga Prishtina ka shënuar në minutën e 55-të për epërsinë e Arsenalit 3-1.

Ky gol i Xhakës erdhi nga afërsia, pas asistimit të brazilianit Jesus.

.

Të Ngjajshme

Kek me qumësht dhe kakao, butësi e shije magjepsëse

Blinken: Aneksimi i territoreve ukrainase nga Rusia “nuk do të njihet kurrë”

Putin është i gatshëm t’i sakrifikojë 500 mijë rusë nëse duhet për pushtimin e Ukrainës

Leave a Comment