February 2, 2023
Portali Shprehja

Pas Haaland dhe Bellingham, Borussia Dortmund piketon talentin e radhës

Te skuadra e Borussia Bortmund janë të bindur se mesfushori i talentuar anglez Jude Bellingham do të lërë skuadrën herët a vonë: Në merkaton e janarit apo atë të verës së ardhshme. Gjithsesi, të mësuar me këtë situatë në dy vitet e fundit, te Dortmund nuk shqetësohen shumë (verën e kaluar u largua edhe Haaland).

Sipas “Sky Sports DE”, skuadra gjermane ka gati zëvendësuesin e Bellingham dhe ai është talenti ganez i Ajax, Muhammed Kudus. 22-vjeçari luan prej vitit 2020 me ekipin e Ajax, ndërkohë që aktivizohet edhe me ekipin kombëtar të vendit të tij, ku ka realizuar 7 gola në 21 takime (dy gola edhe në botërorin e Katarit).

Pikërisht në botërorin e Katarit ai bëri një paraqitje të mirë, duke tërhequr vëmendjen e drejtuesve të Borussia Dortmund, që janë gati t’i ofrojnë një kontratë të re që në merkaton e janarit. Kudus, ndryshe nga Bellingham, është një lojtar sulmues, më i fuqishëm dhe mjaft i saktë para porte.

Te Dortmund vijojnë kështu me strategjinë e zbulimit të talenteve të reja, ku luajnë e fitojnë përvojë, për t’u shitur më pas në ekipet më të mëdha në Europë dhe arkëtuar mjaft të ardhura.

.

Të Ngjajshme

Magjistari i Marokut, driblime alla play station duke çuar majtas dhe djathtas mbrojtësin para golit! Luis Enrique e kishte parashikuar (PAMJET)

admin

UEFA ka ligje të caktuara, Chelsea ka shpenzuar thuajse 400 mln euro por në Champions duhet t’i përgjysmojë!

admin

Numri “1” i futbollit spanjoll sulmon Premier League: “Doping financiar, do vijë momenti që…”

admin

Leave a Comment