March 21, 2023
Portali Shprehja

Pas pauzës së dytë, ka rinisur takimi Kurti-Vuçiq

Pas pauzës së dytë, në Ohër të Maqedonisë së Veriut ka rinisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Takimi, që po ndërmjetësohet nga zyrtarët evropianë, ka në agjendë planin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e raporteve.

.

Të Ngjajshme

Mos i tregoni askujt gjëra për jetën tuaj, pasojat mund të jenë të rënda!

Takimi i Ohrit, kKurti të enjten raporton në kuvend

Zhires: Bazuar në përbërjen e grupit, mund të kualifikohemi

Leave a Comment