June 7, 2023
Portali Shprehja

Pas sulmit fizik ndaj profesoreshës së Fakultetit të Mjekësisë, policia jep detaje

Një person është arrestuar pasi ka shkuar në zyrën e profesoreshës së fakultetit dhe e ka sulmuar fizikisht.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të martën rreth orës 16:05, në Prishtinë.


UP kërkon nga organet e drejtësisë ta trajtojnë me urgjencë rastin e sulmit fizik ndaj profesoreshës Latifi-Pupovci
UP kërkon nga organet e drejtësisë ta trajtojnë me urgjencë rastin e sulmit fizik ndaj profesoreshës Latifi-Pupovci

Siç thuhet në raport, arsyeja e sulmit ndërlidhet me vlerësimin e “pa drejtë” në provim që ka bëtë viktima ndaj djalit të dyshuarit.


Profesoresha Latifi – Pupovci tregon motivet e sulmit ndaj saj nga gjinekologu Arsim Gashi
Profesoresha Latifi – Pupovci tregon motivet e sulmit ndaj saj nga gjinekologu Arsim Gashi

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që ka shkuat në zyrën e viktimës femër kosovare (profesoreshë në fakultet) dhe e sulmuar fizikisht viktimën. Arsyeja e sulmit ndërlidhet me vlerësimin e “pa drejtë” në provim, që ka bërë viktima ndaj djalit të dyshuarit. Viktimës iu është ofruar trajtim mjekësor. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/   

 

.

Të Ngjajshme

Vdes shoferi i cili u aksidentua në rrugën Skënderaj – Drenas

admin

Arrestohet në Leposaviq personi që tentoi të fuste në Kosovë 3.7 ton mish kontrabandë nga Serbia

admin

Kanosi dy persona në Leposaviq, arrestohet qytetari serb

admin

Leave a Comment