Pas vendimit të UEFA, vjen reagimi i Man City

UEFA ka vendosur ta dënojë Manchester Cityn me dy vite mos paraqitje në Ligën e Kampionëve, si dhe me 30 milionë euro dëmshpërblim.

Pas këtij vendimi të UEFA, Man City kanë lëshuar një deklaratë zyrtare, ku kanë treguar për hapat që do t’i marrin, përcjell lajmi.net

Në deklaratën e ‘Citizens’ bëhet e ditur se klubi do të apelojë vendimin në shkallën e parë të CAS-it.

Gjithashtu, vlen të cekët se vendimi i UEFA ishte i pritshëm për zyrtarët e klubit të Manchester City. /Lajmi.net/

Të ngjajshme

Mësohet arsyeja pse Man Utd hoqi dorë nga Martinez

shprehja

Ter Stegen bën atë që nuk e ka bërë asnjë portier në La Liga që nga sezoni 2005/06

shprehja

Napoli do ta paguajë 1.8 milionë euro, kjo ishte rroga e vogël e Rrahmanit te Drenica

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë