January 28, 2022
Portali Shprehja

Pendarovski: Duhet të vazhdojnë investimet në mbrojtje dhe siguri

Shefi i shtetit, Stevo Pendarovski në fjalimin e fundvitit para deputetëve theksoi se investimet në mbrojtje dhe siguri duhet të vazhdojnë, pasi që siç shtoi ai, janë bazë për funksionimin e shoqërisë, transmeton TV21.

“Anëtarësimi në NATO na ndihmon të përballemi më mirë me kërcënimet e vjetra dhe të reja të sigurisë. Edhe pse kriza shëndetësore dhe energjetike po shtyjnë për një plan tjetër të prioriteteve buxhetore, ne duhet të mbetemi të përkushtuar për investime në mbrojtje dhe siguri sepse ato janë bazë për funksionimin e të gjithë sektorëve të tjerë”, tha mes tjerash Pendarovski.

Tact Watches

Të Ngjajshme

Xhaferi caktoi seancën për shfuqizimin e Qeverisë së Përzhinës

admin

Këmbësorëve u shuhet jeta në vizë bardha, policia në aksion – shqipton gjoba

admin

Sali: 90 për qind e raste të reja me virus janë Omicron, 10 për qind janë Delta

admin

Leave a Comment