July 28, 2021
Portali Shprehja

Pendarovski-Riker: Përforcimi i partneritetit strategjik, interes i të dyja vendeve

Sot në Villa Biljana në Ohër, Presidenti Stevo Pendarovski takoi zyrtarin e lartë amerikan, Filip Riker. Gjatë takimit Pendarovski-Riker diskutuan për realizimin e prioriteteve të politikës së jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, për avancimin e marrëdhënieve me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, integrimin e RMV-së në BE dhe situatën aktuale në rajon.

.

Të Ngjajshme

Ditë e nxehtë me temperatura mbi 40 gradë Celsius!

admin

Përleshje me armë zjarri në Saraj të Shkupit

admin

Von der Leyen: Varianti Delta shumë i rrezikshëm, vaksinohuni!

admin

Leave a Comment