June 18, 2021
Portali Shprehja

Pendarovski, Zaev dhe Shekerinska në stërvitjen ushtarake “Goditje vendimtare 21”

Në poligonin e Armatës “Krivollak” sot do të mbahen aktivitete në Ditën e mysafirëve të lartë në stërvitjen  “Goditja vendosëse 21”. Më këtë rast kryetari i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, do të jenë pjesë e Ditës së mysafirëve të lartë “Goditje vendimtare 21” në Krivollak.

Në ngjarje do të mbajnë fjalim edhe Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Komandant suprem i forcave të armatosura të Maqedonisë së Veriu, Stevo Pendarovski dhe zëvendëskomandanti I forcave të armatosura të SHBA-ve për Evropë dhe Afrikë, gjeneral brigade Xhed Shaertëll.

.

Të Ngjajshme

Fshatrat Poroj dhe Xhepçishtë nuk kanë kanalizim, ujërat e zeza shkaktojnë revoltë tek banorët

admin

Pasdite shi i rrëmbyeshëm, vazhdon periudha e motit të paqëndrueshëm

admin

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e tri vendeve të Ballkanit

admin

Leave a Comment