January 28, 2022
Portali Shprehja

Pendarovski zyrtarisht pranoi dorëheqjen e Zaevit

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski pranoi formalisht raportimin nga Kuvendi se është konstatuar dorëheqja e kryeministrit Zaev.

Kuvendi sot në seancë e vërtetoi dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev.

Tact Watches

Sipas nenit 90 të Kushtetutës, pas raportimit zyrtar, presidenti i vendit është i obliguar në afat prej 10 wditëve ta caktojë mandatin kandidatit për mandatar, përkatësisht partive politike që kanë shumicën.

Mandatari në afat prej 20 ditëve në Kuvend dorëzon programin dhe propozon përbërjen e re qeveritare.

Të Ngjajshme

Nga 1 shkurti do të rikthehet transporti publik në Kumanovë

admin

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

admin

Alsat: BDI-ja e harroi në burg Rexhail Qerimin!

admin

Leave a Comment