October 1, 2023
Portali Shprehja

Pep Guardiola kërkon sulmuesin 18 vjeçar nga Irlanda

Kampioni i Premier Ligës, Man. Siti ka kthyer sytë ka sulmuesi i ri Evan Ferguson, i cili po tregon paraqitje të mira me fanellën e Brajtonit.

“Sky Sports” ka raportuar të mërkurën se Man. Siti po synon transferimin e 18-vjeçarit në fund të këtij edicioni. Ferguson po pëlqehet shumë nga trajneri Pep Guardiola dhe po shihet si lojtar i rëndësishëm për të ardhmen. Madje Fergusonin po e vlerësojnë te Siti si zëvendësim ideal të Erling Haalandit.

Ferguson ka kontratë me Brajtonin deri në vitin 2028 dhe kartoni i tij vlerësohet mbi 60 milionë euro. Këtë edicion Ferguson ka shënuar 4 gola në po aq paraqitje këtë edicion në Premier Ligë.

.

Të Ngjajshme

Regjim i posaçëm i komunikacionit për shkak të Maratonës së Shkupit

Ambasadori Qehaja: Bartësit e Institucioneve në Shkup “duhet të dëgjojnë më shumë Kosovën”

Investime milionëshe për sigurinë kibernetike në Maqedoninë e Veriut

admin

Leave a Comment