Për herë të parë pas 30 viteve, në një pjesë të Indisë mund të shihen Himalajet

Vendasit nga rrethi Jalandhar në Punjab, gati 125 milje larg nga Himalajet, u mblodhën në rrjete sociale dhe ndanë imazhe mbresëlënëse të maleve të mbuluara nga dëbora, raporton “Daily Mail”, transmeton lajmi.net.

India ka një popullsi prej rreth 1.4 miliardë njerëz dhe vitin e kaluar kryesoi diagramet si qytetet më të ndotura në botë sipas IQAIR. Bordi Qendror i Ndotjes i Indisë tha se bllokimi ka rezultuar në përmirësim të ndjeshëm të cilësisë së ajrit në vend.

Në kohën kur u vendos bllokimi në 24 mars, Kryeministri Narendra Modi tha: “Për të shpëtuar Indinë, për të shpëtuar çdo qytetar të saj, ju, familjen tuaj … çdo rrugë, çdo lagje po vihemi në bllokim”.

Vendi deri më tani ka pasur më shumë se 5,000 raste të konfirmuara të vdekjeve të njohura Covid-19 dhe 149. /Lajmi.net/

loading...

Të ngjajshme

Ura mister ku vetëvriten qentë

shprehja

Jastëku me birrë: Iu mundëson të pini birrë edhe gjatë kohës kur flini

shprehja

Zvicra vendi më i shtrenjtë në botë, ja ku radhitet Kosova e Shqipëria

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë