April 17, 2021
Portali Shprehja

Për një javë arrestohen 19 persona, të kërkuar me urdhëresë nga gjykata për vepra të ndryshme penale 

Policia e Kosovës, Stacionet Policore nё kuadër të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Pejë, nga data 12.03.2021 e deri me datë 19.03.2021 ka arrestuar gjithsejtë 19 persona me urdhëresë nga Gjykata.

Personat e arrestuar kanë kryer vepra penale “Vjedhje e rëndë”, “Vjedhje”, “Mashtrim”, “Kanosje”, “Dhunë në familje”, “Narkotik”, “Armëmbajtje pa leje”, “Sulm”, “Lëndim trupor”, “Rrezikim i trafikut publik”, “Vjedhje e shërbimeve”.

Të gjithë të arrestuarit janë dërguar në Gjykatën kompetente për procedura të mëtutjeshme. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Prokuroria: I dyshuari për vrasjen e 27-vjeçarit në Mitrovicë ishte me një polic jashtë detyrës

admin

Policia me detaje për vrasjen e 27 vjeçarit dhe plagosjen e dy të tjerëve në Mitrovicë

admin

Policia jep detaje për 28 vjeçarin në Fushë Kosovë

admin

Leave a Comment