January 28, 2022
Portali Shprehja

Për shkak ndërprerjes së rrymës, u kërkua ndihma e Policisë për të kontrolluar komunikacionin në Shkup

Ndërmarrja Publike “Rrugët dhe rrugicat” ka kërkuar nga Policia e Maqedonisë së Veriut që të kontrollojë nesër komunikacionin, pasi EVN-ja ka paralajmëruar ndërprerjen e rrymës elektrike për një pjesë të semaforëve të Shkupit, transmeton Portalb.mk.

“Pas paralajmërimit nga EVN-ja se një pjesë e semaforëve nga qendra e qytetit se nuk do të punojnë nesër (25.12) nga ora 8 deri në ora 15:30, I ftojmë autoritetet përgjegjëse të rregullojnë komunikacionin, gjegjësisht MPB-në, që mos të lejohen kolona të gjata nëpër qytet në këtë periudhë të ditës”, deklarojnë nga Ndërmarrja.

Tact Watches

Raportohet që nesër nuk do të funksionojnë semaforët te “Vero Jumbo”, “13 Nëntori”, Fakulteti Juridik dhe rruga “Mirçe Acev”, pjesa te parkingu i hotel “HolidayInn”.

Ndryshe, një kërkesë të tillë Ndërmarrja e kishte parashtruar deri te Policia edhe dje, për arsye të njëjtë.

Të Ngjajshme

Nga 1 shkurti do të rikthehet transporti publik në Kumanovë

admin

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

admin

Alsat: BDI-ja e harroi në burg Rexhail Qerimin!

admin

Leave a Comment