October 2, 2022
Portali Shprehja

Për të gjithë adhuruesit e lojrave kompjuterike, Call of Duty: Warzone 2.0 vjen në nëntor

Activision mbajti një ngjarje për të zbuluar “të ardhmen e Call of Duty”.

Në këtë event u zbuluan lajmet për lojën e ardhshme “Call of Duty: Modern Warfare II”, por edhe detajet e para reale për eksperiencën e re të lojës “Warzone” dhe versionin e saj celular.

Versioni i ri i lojës Battle Royale i quajtur Warzone 2.0 do të jetë i disponueshëm për konsolat dhe PC nga 16 nëntori dhe përshkruhet si “një përvojë plotësisht e rinovuar dhe lëshimi më ambicioz në historinë e Call of Duty”. Harta është vendosur në një rajon të shkretëtirës imagjinare të quajtur Al Mazra dhe do të përfshijë detaje të reja, të tilla si shfaqja e disa rrathëve që do t’i detyrojnë lojtarët të lëvizin në drejtime të ndryshme, armiq të rinj të AI dhe një lloj modaliteti sandbox. “Warzone” i ri është zhvilluar në të njëjtin motor si “Modern Warfare II”.

Sa i përket versionit celular të Warzone, ai do të vijë në vitin 2023 dhe Activision thotë se loja celulare Battle Royale me 120 lojtarë do të përfshijë ngjarje specifike, lista luajtjeje dhe përmbajtje. Është e qartë se do të ketë disa lidhje midis dy lojërave Warzone pasi “lojtarët do të jenë në gjendje të ndajnë shumë veçori sociale dhe do të aktivizohet ndër-progresioni dhe ndarja e betejës, të gjitha për një përvojë të lidhur Call of Duty”.

Një epokë e re e Call of Duty fillon me ardhjen e Modern Warfare II, e cila mbërrin më 28 tetor. Loja u njoftua fillimisht në qershor, dhe tani Activision ka ndarë detaje të reja rreth multiplayer-it. Ndoshta më interesantja është modaliteti i ri 3v3 i quajtur bastisje, për të cilin zhvilluesi thotë se do të “përqendrohet në komunikimin dhe koordinimin e ekipit si kurrë më parë”. Loja do të përfshijë gjithashtu një modalitet të personit të tretë. Ata që vendosin të para-porosin së shpejti do të mund të përjetojnë gjithçka. Open Beta për Modern Warfare II fillon më 16 shtator në PlayStation, 22 shtator në Xbox dhe PC.

E gjithë kjo vjen në një kohë të çuditshme për ekskluzivitetin Call of Duty, pas lojës së dështuar Vanguard, grindjeve publike midis Microsoft dhe Sony dhe vështirësive kulturore dhe ligjore të Activision.

 

.

Të Ngjajshme

Japonia, Australia dhe SHBA-ja dënojnë stërvitjet e Kinës pranë Tajvanit

Gjendet trupi i 22 vjeçarit nga Kumanova

Shqipëri/ Energji në kohë krize nga termocentrale lundruese

Leave a Comment