November 28, 2022
Portali Shprehja

Përballja e katërt pa fitues dhe gola në “Katar 2022”

Nuk ka fitues në sfidën mes Uruguait dhe Koresë së Jugut, me të dyja skuadrat që dhuruan “shoë” por pa mundur ta gjenin golin.  Të dyja kombëtaret provuan të gjenin rrjetën, me rastet që shkonin nga njëra portë në tjetrën, por goli ishte ai që i mungoi kësaj sfide. Uruguaji pati më shumë nga loja, por nuk arriti t’i konkretizonte rastet e shënuara.

Një rast që ia vlen të veçohet ishte goditja nga jashtë zonës e Fede Valverdes që përfundoi në shtyllë.

Kështu të dyja ato ndodhen me nga një pikë në grupin H dhe kështu do t’i duhet të bëjnë llogaritë pas përfundimit të sfidës mes Portugalisë dhe Ganës.

.

Të Ngjajshme

Transportuesit privat do të bllokojnë nesër udhëkryqin te “Mavrovasja” me 30 autobusë

Bie bora e parë në Strazhë

admin

Shumë zanate janë drejt zhdukjes

Leave a Comment