6.1 C
Skopje
December 5, 2019
Shëndetsi

Përfitimet e mahnitshme që marrim nga pjepri

Pjepri bën pjesë në kategorinë e frutave më tepër mirëbërëse për organizmin e njeriut. Ky frut i ëmbël ul stresin dhe mërzitjen, madje lufton të nxehtin e stinës, si edhe parandalon plakjen e parakohshme të organizmit. Pjepri është i pasur me hekur, kalçium, fosfor dhe me sidomos me Vitamina A dhe C të domosdoshme për […]

.

Artikuj të ngajshëm

Çrregullimi i gjëndrrës tiroide dhe pamundësia për shtatzëni

shprehja

Ermali dhuron 100 mijë euro, Sabri Fejzullahu lëshon shtëpinë për të prekurit nga tërmetet

shprehja

Ky burrë paralajmëroi por askush s’ia vuri veshin: Në datat 25-27 nëntor do të bjerë tërmet i fuqishëm

shprehja