15.5 C
Skopje
September 23, 2019
Offside

Përforcohet Milani, mesfushori firmos për 4 sezone

Skuadra e Milanit ka nisur me kohë të mendojë për merkaton, por lojtarët e afruar te kuqezinjtë kanë munguar. Problemi më i madh mbetet mesfusha, pasi Bakajoko është rikthyer te Çelsi dhe po studiohet për një lojtar që do t’i mbulojë këto hapësira. E për të përforcuar mesfushën, “Djalli” nuk është larguar nga Serie A.

Milani ka siguruar shërbimet e mesfushorit boshnjak, Rade Kuniç. 25-vjeçari luajti për disa sezone me skuadrën e Empolit, duke u aktivizuar 116 herë dhe duke shënuar 13 gola. Sezonin e fundit, Kuniç shënoi 5 gola dhe asistoi 6 herë. Kuqezinjtë i paguan Empolit 8 milionë euro, plus disa bonuse, ndërsa vetë mesfushori boshnjak nënshkroi një kontratë 4-vjeçare. Empoli siguroi shërbimet e Kuniç në verën e vitit 2015, nga skuadra serbe, Borac Kacak.

 

Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

E njëjta mënyrë festimi, Witsel shënon golin e avantazhit për Dortmundin

shprehja

VIDEO/ Si me Kolollin, Caputo bie në rrethimin e fushës pasi i shënoi Berishës

shprehja

VIDEO/ Edhe më keq se Kobina ndaj Kukësit, D’Ambrosio humbi rastin e pabesueshëm në derbi

shprehja