March 29, 2023
Portali Shprehja

Përfundon takimi në Ambasadë, Jeff Hovenier del me deklaratë

Ka përfunduar takimi në Ambasadën Amerikane ku ishin të ftuar institucionet, partitë politike dhe akterë nga shoqëria civile për të diskutuar rreth themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe.

Pas takimit me një shkrim të shkurtër në Twitter ka dalur ambasadori amerikan, Jeff Hovenier.

“Sot kemi mbajtur një sesion dëgjimor në Ambasadë për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Falënderim për aktorë të ndryshëm që ishin prezent dhe ndan pikëpamjet e tyre dhe ekspertizën. Ne vazhdojmë të avokojmë për implementimin e të gjitha detyrimeve që rrjedhin nga Dialogu”, ka shkruar Hovenier në Twitter.

Të Ngjajshme

Takimi Kosovë-Serbi, më 4 prill në Bruksel

admin

Kryeministri i ri i Skocisë udhëhoqi namazin në natën e parë në rezidencën zyrtare

admin

Ekipi i opozitës për Tiranën/ Nga Alimehmeti te gazetarja Beti Njuma, dalin 62 emrat për këshillin bashkiak

admin

Leave a Comment