February 8, 2023
Portali Shprehja

Përmbyset situata e Conte-s, nënshkrim dhe goditje e dyfishtë: Juve befasohet përsëri

Juventus po përgatitet për ndeshjen ndaj Atalanta-s me synimin për të ngritur moralin e ambientit pas vendimit e penalizimit prej 15 pikësh për bardhezinjtë.

Një klasifikim realisht i përmbysur për “Zonjën e Vjetër”, me Allegri-n që do të thirret të përpiqet të mbajë së bashku pjesët e ndryshme të një mozaiku gjithnjë e më kompleks.

Trajneri nga Livorno u konfirmua në krye të stolit bardhezi të paktën deri në fund të sezonit. Megjithatë, ndjesia është se nëse nuk arrin të paktën një trofe, një ndryshim i mundshëm në stol nuk do të përjashtohej aspak. E gjithë kjo, padyshim, pa ndërhyrjen e mundshme të UEFA-s, e cila nuk mund të përjashtohet aspak.

Zëra gjithnjë e më këmbëngulëse kanë qarkulluar për stolin e Juventus-it, Antonio Conte, rikthimi i të cilit nuk mund të përjashtohet aspak. Në fakt, ish-trajneri i Juventus-it nuk e ka rinovuar ende kontratën me Tottenhamin që skadon në vitin 2023.

Deri më tani Conte i ka refuzuar ofertat e ndryshme të rinovimit të vendosura në pjatë nga Tottenham, të cilit nuk i ka kursyer thumbime në javët e fundit. Nuk mund të përjashtohet fakti që ato mund të jenë një prelud i një lamtumire.

Spurs, megjithatë, nuk dorëzohen dhe synojnë të gjejnë një marrëveshje për zgjatjen e kontratës së Contes, të cilit do të donin t’i jepnin të paktën dy përforcime nga merkato.

Sipas raporteve nga Team Talk, në fakt, Tottenham ka intensifikuar kontaktet për Zaniolo dhe Pedro Porro, të identifikuar si dy objektivat që duhet t’i jepen Conte-s, në përpjekje për ta bindur atë, nga një këndvështrim afatgjatë, të qëndrojë në stolin e Tottenham-it.

Kujtojmë se Pedro Porro ka një vlerësim të dhënë nga klauzola e tij e lirimit, e cila shkon në 45 milionë euro, nën të cilën Sporting nuk ka ndërmend të shkojë.

Pak më e ulët është shuma që klubi anglez mund të paguajë për Zaniolon, i cili ka shprehur dëshirën për një ndryshim të ambientit. Roma, megjithatë, nuk dëshiron të bëjë zbritje dhe e vlerëson sulmuesin e krahut jo më pak se 35 milionë euro.

.

Të Ngjajshme

Ttrajneri i trajnerëve ndahet nga jeta: ai udhëhoqi Kroacinë e mrekullirave dhe ishte “busulla” e revolucionit!

admin

“Messi e kuptoi menjëherë”, Koeman: Vetëm atij ia pasonte topin

admin

“Askush nuk i afrohet”, Ferdinand: Ja kush është mbrojtësi më i mirë në Premier

admin

Leave a Comment