June 5, 2023
Portali Shprehja

Përmbytjet Federata e Futbollit del zyrtarisht me një vendim

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit (FIGC), Gabriele Gravina, ka njoftuar që të mbahet një minutë heshtje përpara fillimit të ndeshjeve këtë fundjavë (në të gjitha kategoritë).

FIGC President Gabriele Gravina poses for photographer as he arrives for the Gran Gala’ soccer awards ceremony, in Milan, Italy, Monday, Dec. 2, 2019. (AP Photo/Antonio Calanni)

Një vendim ky për të nderuar viktimat e përmbytjes që goditi zonën e Emilia-Romagna.

“Në një moment kaq të vështirë, futbolli italian është pranë personave të prekur dhe bashkohet me ngushëllimet për familjet që kanë humbur një të dashur,” tha mes tejrash Gabriele Gravina.

.

Të Ngjajshme

Escobar: Kurti të largojë policinë nga veriu! Urgjentisht të nis puna për Asociacionin

Një ari ka hyrë në furrë, ka trembur punonjësit dhe ka ngrënë 60 ëmbëlsira

26 vjet pas vdekjes së tij, Tupac merr një yll në Hollywood Walk of Fame

Leave a Comment