September 22, 2023
Portali Shprehja

Përplasen 4 autobusë në Stamboll, plagosen 99 persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Turqi, ku 99 persona kanë mbetur të plagosur.

Mediat turke bëjnë me dije se ngjarja ndodhi në një autostradë në Stamboll, ku në aksident u përfshinë 4 autobusë.

Fillimisht dy autobusë janë përplasur kokë më kokë dhe dy të tjerë më pas janë përplasur me ta.

Menjëherë pas aksidentit në vendngjarje kanë shkuar ambulancat dhe forcat zjarrfikëse e policie.

Të plagosurit u dërguan në spitale shtetërore dhe private për t’u ofruar ndihmën e parë./euronews.al/

.

Të Ngjajshme

Punëtorët e Apple në Francë nisin grevën për kushtet e punës në ditën e prezantimit të iPhone 15

Shkupi “harron” ditën botërore pa makina, qytetarët: S’ka transport, përdorim makinat

Pendarovski dhe Bytyqi vizituan kompani me pronar nga Maqedonia në Nju-Xhersi

admin

Leave a Comment