January 28, 2022
Portali Shprehja

Përplasje mes partnerëve, Qeveria e re në pikëpyjetje!

Mbledhja e Qeverisë një natë më parë është shoqëruar me përplasje dhe si rrjedhoj akoma nuk ka një njoftim të detjauar nga press shërbimi qeveritar.

Mësohet se polemika është zhvilluar mes partnerëve të koalicionit të cilët kanë refuzuar që të emërojnë kudarot e Alternativës para dorëheqjes së Zaevit dhe krijimit të Qeverisë së re, ndërsa siç mëson Zyrtare.net një nga kërkesat e Alternativës nga marrëveshja me Zaev ka qenë që drejtorët e eshalonit të dytë të emërohen para largimit të kryeministrit Zaev.

Tact Watches

Përkundër këtyre polemikave pasditen e kësaj mërkurë në kofnerencë për shtyp u paraqitën dy zëdhënsat e Qeverisë por nuk dhan detaje nëse ka pasur propozime për emërime të reja.

Mësohet se përplasjet dhe mos emërimi i kuadrove me kërkesë të Alternativës e vë seriozisht në dyshim krijimin e Qeverisë së re LSDM-BDI me partnerin e ri Alternativën./ZYRTARE.net

Të Ngjajshme

Nga 1 shkurti do të rikthehet transporti publik në Kumanovë

admin

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

admin

Alsat: BDI-ja e harroi në burg Rexhail Qerimin!

admin

Leave a Comment