January 23, 2022
Portali Shprehja

Përse vozitet më së shumti vetura Tesla në Zvicër?

Krahasuar me vitin 2020, “kërkesa për makina të reja pasagjerësh është rritur ndjeshëm” në vitin 2021, sipas Shoqatës së Importuesve të Automjeteve (Auto-Suisse).

Dhe makina e re më e blerë, për herë të parë ndonjëherë, ishte Modeli 3 i Teslës; 5,074 nga këto automjete janë shitur në vend vitin e kaluar, tha Auto-Suisse.

Tact Watches

Themeluesi i markës, Elon Musk, nuk është indiferent ndaj shitjeve rekord. “Yay Switzerland”, iu përgjigj ai postimit të Auto-Suisse në Twitter, duke njoftuar dominimin e Tesla-s në tregun zviceran.

Zviceranët janë të dhënë pas këtij modeli, për arsye së është një prej veturave që kursen shumë para, ndot pak ambientin dhe është e përdorshme për shumë punë të ndryshme.

.

Të Ngjajshme

Kur dhe pse duhet t’i hidhni ujë të vluar veturës suaj

admin

Kompania e Muskut do të fillojë testet e vendosjes së çipave të trurit te njerëzit

admin

Bie drastikisht vlera e Bitcoin

admin

Leave a Comment