18.8 C
Skopje
August 25, 2019
Informacione Vendi

Përveç Katica Janevës edhe një prokuror/e tjetër e involvuar te rasti “Boki 13”?

Gazetari Branko Gerovski i cili e paralajmëroi aferën 1.5 milionëshe ka shkruar se në këtë aferë janë të involvuar dy prokuror/e. Sipas tij, njëra është truri i aferës, kurse së paku edhe një prokuror/e tjetër ka qenë e involvuar në këtë rast. Biznesmeni i reketuar, për të cilin mediumet shkruajnë që është Orce Kamçev, pasi ka dhënë 1.5 milionë euro, ka vendosur që rastin ta paraqesë te një “shtet i huaj mik” dhe pastaj edhe në prokurori, transmeton Gazeta Lajm. Më pas ai ka incizuar bisedat që i ka zhvilluar me grupin reketues, shkruan Gerovski, dhe për këtë rast ka edhe biseda të incizuara.

Artikuj të ngajshëm

Kaos i madh në rrugën Prishtinë -Pejë, 10 aksidente e shumë të lënduar

shprehja

Haradinaj takon Zaevin, e quan mik të mirë

shprehja

Albin Kurti tregon për herë të parë si e njohu gruan norvegjeze

shprehja