June 27, 2022
Portali Shprehja

Petkov do ta dorëzojë në Kuvend propozimin francez për heqjen e vetos kundër Maqedonisë

Petkov në Kuvend do të dorëzojë propozimin francez për heqjen e vetos ndaj Maqedonisë së Veriut për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin në BE.

Tact Watches

Petkov u mburr se “është i njohur në detaje me skemën se si do të ndodhë e gjithë kjo.

“Të enjten (16 qershor) do të dërgohet zyrtarisht në të gjitha shtetet anëtare të BE-së dhe unë personalisht do ta dërgoj në Kuvend. Personalisht, Emmanuel Macron dhe Olaf Scholz qëndrojnë fort pas meje”, tha Petkov.

Dje, në fillim të takimit të Këshillit të Ministrave, Petkov e ka lexuar kërkesën e tij, e cila është pranuar menjëherë dhe e cila parashikon “Propozimi i Presidencës franceze duhet të dërgohet menjëherë në Komisionin Parlamentar të Punëve të Jashtme”.

.

Të Ngjajshme

Ikja e të rinjve boshatis tregun e Kumanovës

admin

Trump për abortin: “Gjykata e Lartë shpall fitoren e jetës”

Do të “sundojmë” në Ballkan, kërkojmë kushte më të mira

Leave a Comment