January 16, 2022
Portali Shprehja

Petkov pritet të vizitojë Maqedoninë e Veriut me 18 janar

Kryeministri i ri bullgar, Kiril Petkov me shumë gjasë do të vizitojë Maqedoninë e Veriut me 18 janar, përcjell TV21. Këtë e deklaroi vet kreu i ekzekutivit bullgar në një intervistë për TV Blumberg. Ai thotë se me mandatari për formimin e Qeverisë së re në Maqedoninë e Veriut, Dimitar Kovaçevski dëshiron të krijojë qasje të ndryshme në bisedimet për zgjidhjen e kontestit mes Sofjes dhe Shkupit.

Të Ngjajshme

Maqedonia hynë në “zonën e kuqe” për Bullgarinë: Nga 19 janari nevojitet PCR test ose 10 karantinë

admin

Kuvendi në pauzë, Xhaferi në konsultim me koordinatorët

admin

“BDI avancoi gruan”, Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit

admin

Leave a Comment