August 16, 2022
Portali Shprehja

Petkoviq e harron NATO’n: Ishim në prag të një konflikti serioz mbrëmë

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosxovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviq tha se mbrëmë rajoni ishte “në prag të një konflikti serioz”.

Petkoviq si zakonisht e drejtoi gishtin kah kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, duke e quajtur atë si “kërcënim për serbët”.

Këto fjalë Petkoviq i tha në një konferencë për media bashkë me kryetarin e Listës Serbe dhe ministrin për Kthim dhe Komunitete, Goran Rakiq.

“A e kuptoni se ne ishim fjalë për fjalë në prag të një konflikti serioz mbrëmë?”, tha ai.

Petkoviq tha se “plani i njësive speciale të Policisë së Kosovës ka qenë ‘pushtimi’ i veriut të Kosovës gjatë natës”.

Të Ngjajshme

Haradinaj kërkoi dorëheqjen e Kurtit, vjen reagimi i parë nga Lëvizja Vetëvendosje

admin

“Më kanë vjedhur tre pasaporta”, Trump akuzon agjentët e FBI-së pas bastisjes së zyrës

admin

Dënohet mësuesi shqiptar në Angli, u kap me 275 mijë paund për trafikim kanabisi

admin

Leave a Comment