February 8, 2023
Portali Shprehja

Pioli karikon “Djallin”: Kemi vetëm dy opsione ndaj Lazios, ju tregoj gjendjen e Ibrahimovic

Në prag të ndeshjes së “Olimpico” kundër Lazios, e vlefshme për javën e 19-të të Serie A, ka folur në konferencën për shtyp trajneri i Milanit, Stefano Pioli. Këto janë fjalët e tij: “Duhet t’i përballojmë këto momente, ndaj Lazios do të jetë një tjetër provim për t’u kapërcyer me përulësi dhe unitet.

Kritikat janë aty, sepse paraqitjet kanë qenë nën mundësitë. Pritshmëritë tona, duke qenë Milani janë shumë të larta. Lojtarët e mi nuk janë të këqij. Ne duam ta kapërcejmë këtë moment delikat duke luajtur si duhet kundër Lazios. Sigurisht që duhej të bënim më shumë se barazimi nga kundër Romës deri në derbi. Tani kemi dy opsione: ose të vazhdojmë të ndjejmë keqardhje për veten, ose të reagojmë. Nuk jemi për të dytën”.

Dy fjalë edhe për Lazion: “Po bën një kampionat të shkëlqyer, ka një trajner shumë të aftë, me një identitet shumë të saktë. Felipe Anderson po luan shumë mirë si qendërsulmues. Më shumë mesfushorë nesër? Jo, ne kemi parimet tona”.

Për rikuperimin e Ibrahimovic: “Ai po punon mirë, duke respektuar etapat e riaftësimit. Ka rifilluar stërvitjen në fushë, përveç grupit, dhe ne po e vlerësojmë situatën çdo ditë. Gjuri po i përgjigjet mirë. Është shumë herët për të thënë se kur do të jetë në gjendje të luajë. Rikuperimi vlerësohet dita-ditës. Zlatan është gjithmonë i pranishëm në dhomat e zhveshjes, gjithmonë flet me pjesën tjetër të ekipit”.

Për Hernandez dhe Giroud: “I pashë mirë, edhe të dhënat tona e thonë këtë. Pastaj mund të kenë një luhatje të lehtë psikologjike pas humbjes në finalen e Botërorit, por unë flas me ta çdo ditë”.

.

Të Ngjajshme

Ttrajneri i trajnerëve ndahet nga jeta: ai udhëhoqi Kroacinë e mrekullirave dhe ishte “busulla” e revolucionit!

admin

“Messi e kuptoi menjëherë”, Koeman: Vetëm atij ia pasonte topin

admin

“Askush nuk i afrohet”, Ferdinand: Ja kush është mbrojtësi më i mirë në Premier

admin

Leave a Comment