November 29, 2021
Portali Shprehja

PIQUE ZBRAZET | “Xavi as që e dinte atë gjë! Sa shpikin mediat…”

Gerard Pique foli për rregullat e reja në dhomën e zhveshjes së Barçës pas mbërritjes së Xavi Hernández në stolin e Camp Nou. Në këtë kuptim, qendra katalanase mohoi versionin që ka qarkulluar në disa media, ku sigurohej se trajneri i ri kishte vënë veton ndaj tij për të ndjekur programin televiziv ‘El Hormiguero’.

“Njerëzit mendojnë sepse mediat thonë atë që duan që njerëzit të dëgjojnë. Njerëzit konsumojnë dhe lexojnë, problemi është qe ata shpikin”, shpjegoi Piqué në kanalin Twitch të Ibai Llanos, në njoftimin e prezantimit të ekipit të ri të eSports, që të dy kanë themeluar.

Tact Watches

Pique shtoi se “Xavi as që e di që unë e kam anuluar intervisten time në El Hormiguero”, duke iu referuar ftesës që lojtari i Barçës mori për të ndjekur programin televiziv për prezantimin e Kupës Davis. Ai nuk do të marrë pjesë as në aktin ballë për ballë që do të zhvillohet në kryeqytetin e shtetit spanjoll.

Xavi ka mbërritur në dhomën e zhveshjes së Barçës me qëllim që ta vendosë skuadrën në mënyrë që ta kthejë klubin në krye dhe të rifitojë rrugën e titujve. “Kur ka rregulla, trajneri nuk duhet të jetë i ashpër. Si lojtar, kur isha në dhomën e zhveshjes ku kishte rregulla, ne bëmë mirë. Kur nuk kishte rregulla, ishte keq për ne. Nuk është disiplinë, është rregull”, siguroi ai në konferencën e tij prezantuese për shtyp.

.

Të Ngjajshme

Buffon: Problemet e Juves ishin të dukshme, Chiellini dhe Bonucci duhet të “klonohen”

admin

Shevchenko jep “ok”, futbollisti i Kosovës mund të transferohet falas në Serie A!

admin

Sarri nuk ka dyshime, shpërfill Milan dhe Inter para Napolit: “Më falni, por me atë që pashë sot ju them…”

admin

Leave a Comment