May 12, 2021
Portali Shprehja

Plagoset një person në Fushë Kosovë

Një tentim vrasje ka ndodhur ditën e mërkurë në Fushë Kosovë.

Policia njofton se rasti ka ndodhur rreth orës 17:50.

“Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar i shoqëruar nga tre persona kanë sulmuar viktimat meshkuj kosovarë ku njëri prej viktimave ka mbetur i plagosur me armë zjarri. Të dyshuarit kanë ikur nga vendi i ngjarjes. Viktimat fillimisht kanë pranuar tretman mjekësor në vendin e ngjarjes e më pas janë dërguar për tretman të mëtutjeshëm në QKUK-Prishtinë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Tutje, në njoftim thuhet se njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Arrestohet një person në Fushë Kosovë për dhunë ndaj bashkëshortes

admin

Gjendet pa shenja jete një person në oborrin e shtëpisë së tij në Gjilan

admin

Në Mushtisht të Suharekës i vihet flaka shkollës së vjetër

admin

Leave a Comment