23.6 C
Skopje
September 22, 2019
Tech

Plazhet franceze bëhen helmuese, të vrasin brenda pak sekondash

Algat lëshojnë gazra helmuese sapo lëvizen nga vendi, dhe mund t’i bëjnë vizitorët të humbin ndjenjat dhe të mos marrin dot frymë.

Sipas France 24, tre veta kanë vdekur deri tani, si dhe një numër i madh kafshësh, që nga qen, derra të egër e madje dhe kuaj.

Në korrik, një mbledhës midhjesh 18-vjeçar dhe një pensionist 70-vjeçar vdiqën brenda pak ditësh në plazhet e Bretanjës.


Top Channel

Artikuj të ngajshëm

BMW e blinduar, e sigurt ndaj Kalashnikovit dhe dronëve

shprehja

Stacioni 30 mijë tonësh rrotullohet 90 gradë

shprehja

Huawei Mate 30, telefoni i parë pa “Google”

shprehja