May 23, 2022
Portali Shprehja

Po bie çmimi i naftës, por në Evropë dhe Ballkan ende shtrenjtë

Tregu i naftës është në rënie që prej mëngjesit të sotëm. Çmimi i një fuçi nafte në tregun e Londrës është 112 dollarë, që është 1 për qind më pak se dje.

Tact Watches

Por çmimi i naftës në tregun amerikan është 110 dollarë për fuçi, që është një rritje prej rreth 1 për qind krahasuar me të njëjtën periudhë të djeshme.

Megjithatë këto çmime nuk po ndikojnë aq shumë në shitjen me pakicë, pasi që shtetet evropiane, por edhe ato në Ballkan po llogarisin dhe kanë projeksionet e tyre, duke synuar tatime dhe akciza.

Bitcoin sot me çmim  33,000 dollarë

Tregu i kriptomonedhave edhe këtë mëngjes është në rënie. . Vlera e bitcoin sot është 33,492 dollarë, që është një rënie prej rreth 2% krahasuar me ditën e djeshme. Edhe kriptovalutat e tjera janë në të kuqe. (INA)

Të Ngjajshme

Melodramë politike ukrainase: ata janë sërish bashkë…!

admin

Automjetet “Retro” ekspozohen në Sarandë

admin

“Mund të kemi lëvizje pozitive”, në Kosovë ka optimizëm për liberalizim të vizave në fundvit

admin

Leave a Comment