September 29, 2023
Portali Shprehja

Po udhëtonin me anije të vogël, peshkaqenët ua shkatërrojnë – autoritet australiane shpëtojnë tre burra

Në verilindje të brigjeve të Australisë, janë shpëtuar burra në një anije të vogël që u dëmtua gjatë një sulmi të peshkaqenëve në Detin Koral.

Autoriteti australian i Sigurisë Detare (AMSA) tha se dy rusë dhe një francez, të moshës 28 deri në 63 vjeç, ishin në bordin e anijes që udhëtonte nga Vanuatu në qytetin e Cairns.

Siç raporton CNN, anija që mbushet me ajër dhe është nëntë metra e gjatë u regjistrua në Rusi, kur në telashe “hyri” kur u sulmua nga peshkaqenët.

Imazhet satelitore dhe videot e AMSA kanë treguar se nga anija është shkëputur një pjesë e saj, shkruan Reuters.

AMSA njoftoi se ekipet e shpëtimit reaguan ndaj thirrje për ndihmë, kur anija gjendej rreth 835 kilometra në juglindje të Cairns.

Ata gjithashtu njoftuan se pasagjerët do të duhej të arrinin në Brisbane gjatë ditës së sotme.

“Burrat janë me fat që janë shpëtuar dhe janë gjallë e shëndoshë e mirë”, u tha nga autoritetet australiane.

.

Të Ngjajshme

Sveçla: Po hetohet përfshirja e mundshme e Rusisë në sulmin në Banjskë

A mund të ndikojë shtatzënia në shëndetin kardiovaskular?

Akullnajat e Zvicrës në dy vitet e fundit janë shkrirë me 10 për qind

Leave a Comment