January 28, 2022
Portali Shprehja

“Po vazhdon lojën e Millosheviçit”/Edita Tahiri zbulon skenarin e Vuçiqit, paralajmëron Ramën

Skenar të Aleksandër Vuçiç për Serbinë e Madhe e ka cilësuar ish-zv.kryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri nismën e “Ballkanit të Hapur”.

Tact Watches

Në Radar Informativ me Jonida Shehun, Tahiri tha gjithashtu se promotor i kësaj nisme është Goerge Soros. Sipas saj, kryeministri Edi Rama po gabon dhe se do të dështojë.

“Ka për amanet të krijojë Serbinë e madhe. Kjo nismë është vetëm vazhdim i lojës që të krijohet Serbia e Madhe dhe po habitem pse Edi Rama nuk po i kupton gjërat dhe e dëshiron këtë zhvillim në Ballkan. Edhe për ndarjen e Kosovës gaboi, edhe tani po gabon. Soros është prapa kësaj pune. Kemi të bëjmë me një skenar të paguar mirë. Do të dështojë siç dështoi përpjekja për të dëmtuar Kosovën duke i marrë veriun’,-deklaroi ajo.

Më tej, Tahiri thotë se Rama është i vetëm, pasi e gjithë Shqipëria është kundër “Ballkanit të Hapur”.

“Open Balkan është një mbulesë për lojërat politike serbo-ruse. Edi Rama është ai që bashkë me Thaçin dhe Vuçiç për ta ndarë Kosovës. Kemi të bëjmë me dy nivele, hegjemoni ekonomike dhe politike. Rama është vetmuar në këtë rrugëtim. E gjithë Shqipëria është kundër. Nuk ka mundës që sjellja e Ramës të prishë marrëdhëniet tona kombëtare. Nuk çon peshë pavarësisht se është kryeministër. Kosova është kundër këtij projekti sepse ne jemi të qartë se Serbia po vazhdon lojën e Millosheviçit”, tha ajo.

Të Ngjajshme

Hoti: Kërkesa për tri doza të vaksinës për të hyrë në Kosovë është vërtetë e pakuptimtë

admin

Rama: Jam i vetmi pa titull shkencor kam vetëm Bachelor, shqiptarët të gjithë me Master

admin

Togerja Liridona Baftjari-Jashari shpallet studentja më e mirë ndërkombëtare në Stamboll

admin

Leave a Comment